Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp |
Auteur |
Bericht |
demito

Geregistreerd op: 25-8-2009 Berichten: 881 Woonplaats: Overijse
|
Geplaatst: Vr, 13 Aug. 2010, 19:13 Onderwerp: Koelvloeistof niveau gaat naar beneden... |
|
|
2000 km tussen max en min in behoorlijk warme omstndigheden. Wat kan dit betekenen?
Ik dacht aan waterpomp of join de culasse (koppakking voor de hollanders )
Iemand advies?
Tnx
T _________________ Husqvarna 701 enduro
 |
|
Naar boven |
|
 |
Dr_Bean Site Admin

Geregistreerd op: 15-11-2004 Berichten: 6789 Woonplaats: Nijmegen
|
Geplaatst: Vr, 13 Aug. 2010, 19:44 Onderwerp: |
|
|
de eerste vraag is altijd of je het echt kwijtraakt of dat het er bij warme motor overheen borrelt, omdat het systeem niet goed ontlucht is.
weet je het zeker dat je het kwijt raakt:
- Waterpompas meest aannemelijke candidaat. Koop dan iig 2006 of later model update setje
- alleen bij 2003 modellen zou je evt aan een koppakking kunnen denken, vooral als de motor nooit de officiele update van de cilindermoeren gehad heeft. _________________ Dr_Bean |
|
Naar boven |
|
 |
Raketman

Geregistreerd op: 13-1-2007 Berichten: 1412 Woonplaats: Wichelen (B)
|
Geplaatst: Vr, 13 Aug. 2010, 20:24 Onderwerp: |
|
|
95% kans op de waterpomp idd...klassieker
Zolang het aan dat tempo blijft gaan kan je rustig verderkarren (ik veronderstel dat je op dit moment al op een ander continent bent ).
Als het in de richting van "vatje leeg op 800-1000km" gaat misschien toch eens best vervangen.
Benodigdheden :
- dichtingen van de uitlaatbuis
- carterdekseldichting
- waterpomphuis dichting
- kit met as, 2 circlipsen en een dichting
- handleiding van Pyndon op ktm950.info
eventueel ook eens heel kritisch voelen aan de 2 lagertjes van de pompas en bij twijfel ook die vervangen. _________________ Nil volentibus arduum
2006 990 Adv ABS (125k)
2012 990 Adv ABS (54k)
2017 Africa Twin (80k) |
|
Naar boven |
|
 |
demito

Geregistreerd op: 25-8-2009 Berichten: 881 Woonplaats: Overijse
|
Geplaatst: Za, 14 Aug. 2010, 11:50 Onderwerp: |
|
|
Baai dankie mannekes,
ik rijd nog even verder met dezelfde symptomen dan. Morgen is de laatste rijdag en maandag gaan de motoren terug de kist in en op de boot.
Ik heb alles bij om een waterpomp reparatie uit te voeren maar eerlijk gezegd na 7500+ km piste in 3.5 weken ben ik te lui om er nu nog aan te beginnen
Voor de rest heeft de 990 en de 640 de reis goed doorstaan. Enkel mijn benzinefilter heb ik moeten reinigen. De naft is hier precies niet al te proper: Filter zag zo zwart als m..ens kl..en ( ) en de motor reed als een hete hongerige springbok op een warme Namibische zondagmiddag. Maar een hele bus carb cleaner maakte het theezakje terug wit en de motor terug rocket power style...
Binnenkort uitgebreid verslag,
T _________________ Husqvarna 701 enduro
 |
|
Naar boven |
|
 |
african

Geregistreerd op: 19-6-2006 Berichten: 274 Woonplaats: tussen emmelle en oemelegoem
|
Geplaatst: Zo, 15 Aug. 2010, 9:09 Onderwerp: |
|
|
Raketman schreef: | 95% kans op de waterpomp idd...klassieker
.... |
Vrijdag na 't werk thuis gekomen na wat bebouwde kom en aanschuiven voor verkeerslichten, motor op de zij-standaard. Zie ik ineens dat er een plaske koelvloeistof onder ligt! (vooraan onder de radiator) Volgens mij kwam het uit het overloop slangetje van het expansievaatje.
Nu stond dat vaatje (bij koude motor), al een hele tijd, net boven minimum. Nu is (was) het er net onder. Normaal als het nivo zo laag staat komt er toch geen vloeistof meer uit de overloop?
Als er iets fout aan het lopen is met de pompas, komt er dan olie in het koelwater of water in de olie? Met de laatste druppels die op de garage vloer gevallen zijn, leek er iets donkers meegekomen te zijn, maar dat kan een beetje vuil aan de buitenkant geweest zijn ook natuurlijk.
Zal meneer Pyndon eens moeten opzoeken... _________________ Greet's |
|
Naar boven |
|
 |
Blackbert

Geregistreerd op: 30-3-2009 Berichten: 756 Woonplaats: aan de rand van het bos
|
Geplaatst: Zo, 15 Aug. 2010, 10:06 Onderwerp: |
|
|
water in de olie. symptoom: de oliefilter kan daar niet tegen, komt dicht en het olielampje gaat flikkeren/branden. als je de filter demonteert zijn die ribben eerder golven dan recht. andere controle: op de zijpikkel en koppelingsdeksel eraf. is de properste manier om mayonaise te vinden zonder verlies van olie.
maar als er vloeistof uit de overloop komt denk ik eerder aan een luchtbel. heb ik ook eens gehad na een kort kronkelende "gorge" in Frankrijk bij zeer warm weer. daarna bleef het niveau stabiel (controle bij koud blok). |
|
Naar boven |
|
 |
JarnodeParno

Geregistreerd op: 17-5-2010 Berichten: 97
|
Geplaatst: Ma, 16 Aug. 2010, 15:18 Onderwerp: |
|
|
Ik heb onlangs in Noorwegen hetzelfde ervaren, de eerste 4000KM heb ik 2 keer moeten bijvulen omdat het nivo weer naar min ging (ik had tot max gevuld), echter omdat het zo lang duurde voor het nivo zakte tot minimaal besloot ik ermee door te rijden. De 5000KM die nog volgden bleef het nivo stabiel  _________________ KTM Adventure 990
Kawasaki z750s
Kawasaki GPZ500
Ducati 600SS |
|
Naar boven |
|
 |
Remmie

Geregistreerd op: 4-9-2007 Berichten: 232 Woonplaats: Duiven
|
Geplaatst: Wo, 18 Aug. 2010, 19:05 Onderwerp: |
|
|
Maandag terug gereden vanuit een nat Denemarken. Laatste dag 650km in 1 keer naar huis.(veel regen) Totaal een kleine 3000Km gereden. Koelvloeistof niveau blijft mooi goed op niveau.
Vandaag een kleinstukje gaan rijden. Zie ik in het Oliepijl glas tijdens het opwarmen kleinen witte vlekken bovenop de olie, als de olie warm is het weg.
Is dat condens water wat bovenop de olie drijft of is dit het begin van mijn waterpomp afdichting die het begeeft.
KTM 950 SE 19000km
Remmie  _________________ Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience. |
|
Naar boven |
|
 |
mr wheely

Geregistreerd op: 24-1-2005 Berichten: 3278 Woonplaats: sluis
|
Geplaatst: Do, 19 Aug. 2010, 3:26 Onderwerp: |
|
|
Remmie schreef: | Maandag terug gereden vanuit een nat Denemarken. Laatste dag 650km in 1 keer naar huis.(veel regen) Totaal een kleine 3000Km gereden. Koelvloeistof niveau blijft mooi goed op niveau.
Vandaag een kleinstukje gaan rijden. Zie ik in het Oliepijl glas tijdens het opwarmen kleinen witte vlekken bovenop de olie, als de olie warm is het weg.
Is dat condens water wat bovenop de olie drijft of is dit het begin van mijn waterpomp afdichting die het begeeft.
KTM 950 SE 19000km
Remmie  |
klein beetje condens kan even in het oog houden
het zou wel snel zijn bij 19000km |
|
Naar boven |
|
 |
rene+adventure

Geregistreerd op: 19-7-2008 Berichten: 462 Woonplaats: Echt
|
Geplaatst: Do, 19 Aug. 2010, 9:50 Onderwerp: |
|
|
Remmie.
Graadmeters voor lekkende waterpompas zijn oa.:
-papieren oliefilter, hiervan zijn de ribbels niet meer recht maar door het water erg golvend.
-mayonaise achtig spul achter koppelingsdeksel
-olielampje dat (vaker) gaat branden als gevolg van dichtgeslagen papieren filter.
(Niet te verwarren met flikkerend olielampje zoals in ander topic beschreven)
Als ik jou was ververste ik de olie en keek ik gelijk het papieren filter eens goed na. _________________ You once life forever, ride the KTM adventure |
|
Naar boven |
|
 |
Remmie

Geregistreerd op: 4-9-2007 Berichten: 232 Woonplaats: Duiven
|
Geplaatst: Do, 19 Aug. 2010, 13:30 Onderwerp: |
|
|
rene+adventure schreef: | Remmie.
Graadmeters voor lekkende waterpompas zijn oa.:
-papieren oliefilter, hiervan zijn de ribbels niet meer recht maar door het water erg golvend.
-mayonaise achtig spul achter koppelingsdeksel
-olielampje dat (vaker) gaat branden als gevolg van dichtgeslagen papieren filter.
(Niet te verwarren met flikkerend olielampje zoals in ander topic beschreven)
Als ik jou was ververste ik de olie en keek ik gelijk het papieren filter eens goed na. |
Ben vandaag even na Oberhausen gereden (auto) en nagevraagd wat zij ervan vonden.
Inderdaad de boven genoemde dingen checken maar ervan uitgaan dat het de de waterpomp is. Dus gelijk maar alle onderdelen gekocht en ga alles gelijk maar vervangen. zeker is zeker.
Mooi klusje voor de komende dagen.
Hou jullie op de hoogte
Remmie
P.S.
Om niet dit draadje verder te vervullen met mijn topic.
Start ik er zelf een in het ALGEMEEN SUPERENDURO
genaamd:
Koelvloeistof in olie? Melkvlekken? _________________ Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience. |
|
Naar boven |
|
 |
|